שאלות ותשובות

רביעיות הוא משחק קלפים שהומצא באנגליה לפני שנים רבות ועד היום משחקים בו בכל העולם. הוא אחד המשחקים הכי פופולריים בישראל, בהולנד ובאנגליה. באירופה הוא נקרא "רביעיות" או "משפחות מאושרות" (happy families) ובארה"ב הוא נקרא "לך תדוג" (go fish). בשנים האחרונות הוא חזר לאופנה יחד עם טרנד משחקי הקופסה ששוטף את העולם.
יש לו מספר גרסאות, אבל המטרה היא לאסוף כמה שיותר סדרות של ארבעה קלפים. הוראות מפורטות אפשר למצוא כאן.

 

יש ילדים שלא אוהבים ללמוד אנגלית. בדרך כלל כי קשה להם, או כי נוצר חוסר בשלב כלשהו בדרך. להכריח לא הולך טוב עם ללמוד. אפשר להכריח ילד לסדר את החדר ואפשר להכריח אותו להכין שיעורי בית. אבל למידה אמיתית מתרחשת רק כשיש ענין ורצון. רוב הילדים מעוניינים ואוהבים ללמוד. לפעמים הם לא אוהבים את הסביבה הלימודית ואם נתאים להם אותה, הם ילמדו בשמחה. לכן משחקים הם דרך נהדרת לעקוף אי רצון ודרך טובה לגרום לילדים לאהוב את לימודי האנגלית.

המשחקים מתאימים ללומדי אנגלית מגיל 6 ולדוברי אנגלית מגיל 5.

הם ממש נהדרים להורדת לחץ ולהפחתת פחד מהאנגלית ומצויינים לילדים עם לקויות למידה וקשיים בזיכרון.

אלה משחקים שאפשר לשחק איתם גם משחקי זיכרון, כדי לחזור על אוצר המילים ולתת ביטחון.

לדוגמה: סופרים בצבעים 1-12, משחק של מספרים וצבעים שאפשר לשחק גם בעברית וגם באנגלית וגם חצי חצי.

גם צובעים את בית הספר הוא משחק למתחילים, שבו יש מילים של חפצים בילקוט ולכל חפץ ארבעה צבעים.

 

בטח, במיוחד תלמידים עם לקויות למידה כמו דיסלקסיה, קשיים בזיכרון וקשיי קשב וריכוז נהנים מהמשחקים ללימוד אנגלית של גיימליש. המשחקים נוצרו במיוחד עבורם. לדוגמה, משחקי הקריאה בנויים בצורה כזו שילדים חוזרים על תבניות וחוקים הרבה פעמים עד שהתבניות נטמעות. מכיוון שזה משחק, התהליך כולו נעשה תמיד בכיף ובחיוך וללא תחושות של חוסר מסוגלות וכישלון .

Contact Person WhatsApp us